Chcesz się wyróżnić biurem na rynku pracy? Wynajmij je z Knight Frank

Chcesz się wyróżnić biurem na rynku pracy? Wynajmij i zaplanuj je z Knight Frank

Biuro to miejsce, w którym spędzamy standardowo około 1/3 doby. Całkiem sporo, dlatego ważne jest, aby każdy użytkownik czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo. Coraz częściej firmy traktują biuro jako narzędzie budowania marki. Ważna jest nie tylko lokalizacja, ale także prestiż biurowca oraz wystrój i charakter samego biura. Działy HR chętnie korzystają z biura jako jednego z benefitów podczas prowadzonych procesów rekrutacyjnych, a i sami kandydaci oceniają oferty pracy pod katem lokalizacji biura i warunków pracy.

Jak wybrać biuro, które spełni potrzeby obecnych i przyszłych pracowników?

Otoczenie biurowca oraz jego infrastruktura to istotne atuty podczas podejmowania decyzji o wynajęciu danego biura. Bliskość przystanków komunikacji miejskiej, sprawny dojazd własnym środkiem transportu, a dla bardziej aktywnych pracowników parking rowerowy oraz szafki i prysznice to niewątpliwie silne strony biurowca. Podobnie sytuacja ma się z otoczeniem i różnorodnością lokali handlowo-usługowych. We wrocławskim kompleksie Promenady Business Park, a dokładniej w biurowcu ZITA działa żłobek i przedszkole Luppo Puppo, które cieszy się tak dużym zainteresowaniem najemców i okolicznych mieszkańców, że już kilkukrotnie jego powierzchnia była powiększana. Szeroki wybór usług i udogodnień w biurowcu lub jego pobliżu pozwala zaoszczędzić czas i skupić się na sprawach prywatnych.

„Wrocław to drugi pod względem wielkości regionalny rynek biurowy, oferujący zróżnicowane powierzchnie biurowe do wynajęcia. Podczas spotkań z klientami szukającymi biur zwracamy szczególną uwagę na charakter prowadzonej przez nich działalności, cele biznesowe oraz styl pracy, aby zaprezentować listę najlepiej pasujących powierzchni. Takie podejście oszczędza czas obu stron i pozwala szybciej i sprawniej wybrać właściwe biuro.” – powiedziała Marta Mądry, Associate Director w Knight Frank.

Zastosowanie biura jako narzędzia HR na etapie rekrutacji pozwala lepiej zaprezentować styl pracy w danej organizacji. Nie bez powodu mówi się, że „kupujemy oczami”, a w dobie pracownika tym bardziej obie strony muszę odpowiednio zaprezentować swoje atuty. Dzięki właściwie podzielonej i urządzonej przestrzeni rekruter może przekazać wartości firmy, a także zminimalizować stresującą sytuację. Właściwie oznakowane biuro będzie bardzo pomocne na początku dla nowych pracowników. Kreatywne przestrzenie oraz strefy relaksu pozwolą nowym osobom poznać pracowników zespołu czy całej firmie zacieśnić relacje między nimi. Wpływają również na efektywność i wydajność. Warto odpowiednio wcześniej przenalizować, które działy blisko współpracują, aby umożliwić im sprawniejszą komunikację.

Funkcjonalność czy atrakcyjność wizualna, a może jedno i drugie?

Dobrze zaprojektowane biuro powinno odpowiadać potrzebom wielu grup obiorców. Z jednej strony musimy zadbać o reprezentacyjny charakterze części przewidzianej na spotkania z klientami, a z drugiej – o przyjazne i funkcjonalne przestrzenie dla pracowników.

„Nie ma jednego przepisu na dobre biuro. Właściwie zaprojektowane biuro powinno łączyć różne funkcje dopasowane do potrzeb konkretnej organizacji. Dział Doradztwa Strategicznego Knight Frank posiada bogate doświadczenie w zakresie badań i tworzenia optymalnych strategii środowiska pracy w różnych krajach i organizacjach. Uwzględniamy przy tym trendy rynkowe oraz potrzeby pracodawcy i pracowników. Z obiema grupami prowadzimy dialog, który pozwala wypracować zadowalające obie strony rozwiązania. Biuro można śmiało porównać do żywego organizmu, w którym działy powinny ze sobą sprawnie współpracować, aby cała organizacja dobrze funkcjonowała. Naszym zadaniem jest poznanie tych relacji i stworzenie przestrzeni która będzie ułatwiać współpracę i wspierać zmieniające się potrzeby zespołów.” – mówi Marta Badura, Associate Director w Dziale Doradztwa Strategicznego EMEA w Knight Frank.

Korzystając z doświadczenia ekspertów Knight Frank, mogą Państwo wynająć biuro oraz zoptymalizować zajmowaną już przestrzeń adekwatnie do potrzeb swojej organizacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przygotowaliśmy wyszukiwarkę powierzchni biurowych www.officepoland.pl, która w prosty i przejrzysty sposób prezentuje dostępne biura do wynajęcia w całej Polsce. To pierwszy krok – szybkie rozeznanie się w ofercie rynkowej, kolejny zrób z doradcą Knight Frank, a dzięki temu wynajęcie będzie szybkie i proste.