Dachser wspiera polskich eksporterów

Jest nam niezmiernie milo przedstawić Państwu firmę Dachser, która w tym roku wspiera Wrocław International Oktoberfest jako jeden ze Złotych Sponsorów tego wydarzenia.

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych, zajmuje się kompleksową  obsługą eksporterów, zapewniając transport ich produktów nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń i oddziałów firma może sprawnie realizować procesy logistyczne i pomagać polskim przedsiębiorcom odnosić sukcesy na zagranicznych rynkach.

– W ramach działu biznesowego Dachser European Logistics dysponujemy jedną z najbardziej rozbudowanych, zintegrowanych i wydajnych sieci transportowych w Europie. To pozwala nam przewozić towary bardzo szybko, bezpiecznie i po atrakcyjnych cenach. Dzięki temu, że łączymy przesyłki wielu klientów w jednym transporcie, z naszych usług mogą korzystać nie tylko duże firmy, ale także drobni przedsiębiorcy, stawiający pierwsze kroki w eksporcie. Za pośrednictwem Dachser mogą nadać jedną zbiorczą przesyłkę, która w kraju przeznaczenia jest dzielona i wysyłana do finalnych obiorców w cenie przesyłek lokalnych. Takie rozwiązanie pozwala na znaczące ograniczenie kosztów dystrybucji – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Dachser dostarcza towary polskich producentów na terenie całej Europy. Gęsta sieć połączeń sprawia, że operator wykonuje zlecenia do krajów sąsiednich w standardzie czasowym dla zamówień krajowych, a przesyłki do Włoch docierają w 48 godzin, a do Hiszpanii nawet w ciągu 3 dni. W 2017 r. Dachser uruchomił 10 dodatkowych bezpośrednich połączeń z niemal wszystkich swoich 8 oddziałów oraz nowe połączenie z Poznania do Danii. Łącznie na koniec roku operator posiadał 77 regularnych linii eksportowych i blisko 73 importowych, dających polskim eksporterom codzienny i szybki dostęp do rynków europejskich.

Działalność Dachser nie ogranicza się jednak do przewozów drogowych. Firma oferuje też kompleksowe usługi z zakresu transportu lotniczego i morskiego o globalnym zasięgu w ramach Air & Sea Logistics. W ubiegłym roku Dachser rozwijał także nowe połączenia w logistyce drogą morską z Szanghaju i Hong Kongu oraz w eksporcie lotniczym, którego wolumen wzrósł o ok. 60%. Wynika to z uruchomienia usług transportowych np. do Pekinu, Chicago, Delhi, Seulu czy Szanghaju. Dzięki temu Dachser zapewnia nowoczesne rozwiązania dla polskich eksporterów działających nie tylko na rynkach unijnych, ale też globalnie. Przedsiębiorcy, którzy współpracują z Dachser, zyskują bezpieczne i niezawodne połączenie praktycznie z całym światem.

Kompleksowa i innowacyjna oferta Dachser przyciąga coraz więcej polskich przedsiębiorców. Wielu z nich przekonuje się, że współpraca z nami pozwala ograniczyć koszty i ryzyko, ale przede wszystkim zapewnić sobie logistyczną obsługę na najwyższym światowym poziomie. Dlatego podążając za potrzebami naszych klientów i starając się zapewnić im jak najwięcej możliwości planujemy dalszą rozbudowę stałych połączeń drogowych – podsumowuje dr inż. Grzegorz Lichocik.