Oskar Zięta i West Link – duet skazany na sukces

West Link, zrealizowany przez Echo Investment od samego początku był skazany na sukces. Powstał przy ul. Na Ostatnim Groszu, ma ponad 14 000 mkw. powierzchni, a swoje siedziby mają tutaj Nokia i Hilti. Przed budynkiem można podziwiać rzeźbę autorstwa Oskara Zięty, cenionego artysty, projektanta i architekta. Ponad sześciometrowe dzieło, które wykonano charakterystyczną dla tego artysty technologią FiDU, nawiązuje kształtem do kończyny. Nad jej powstaniem czuwało 26 osób. Projekt powstawał osiem miesięcy i zużyto na niego 1500 kg weneckiej stali i 108 metrów linii spawu.

Oskar Zięta to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych na świecie polskich projektantów. Laureat licznych nagród. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Prowadzi biuro projektowe Zieta Prozessdesign.

– Mam nadzieję, że to jest początek szerszej współpracy, bowiem warto inwestować w przestrzeń wokół budynków biurowych. Wydaje mi się, że Wrocław staje się miastem otwartym na takie aktywności, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze postrzeganie miasta – powiedział podczas uroczystego odsłonięcia rzeźby artysta.

West Link oferuje ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej i jest w całości wynajęty przez Nokię i Hilti. W biurowcu powstaje też dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym oraz kantyna. Inwestycja w maju tego roku trafiła do portfela spółki Globalworth Poland. Budynek ozdobiony rzeźbą Oskara Zięty na stałe wpisze się w krajobraz tej części Wrocławia.

Zobaczcie jak wyglądały prace nad tą wartą uwagi rzeźbą: