Partnerzy i Sponsorzy

Browar Fortuna

KOMES PORTER BAŁTYCKI

Lager Porter Bałtycki, 9% alk./obj. Znakomicie zbalansowane, ciemne, mocne piwo o zdecydowanym smaku. KOMES PORTER BAŁTYCKI z Browaru Fortuna to jeden z najlepszych Porterów Bałtyckich na świecie, a także jedno z najbardziej cenionych polskich piw. Po powolnej fermentacji w niskiej temperaturze w otwartych kadziach i długim przechowywaniu piwo nabiera charakteru i osiąga pełnię złożonego bukietu. Nagrodzony złotym medalem w konkursie European Beer Star 2013 w Bawarii oraz brązowym medalem w konkursie World Beer Cup? 2014.

 

KOMES BARLEY WINE, 12% alk./obj. Bogaty i słodowy charakter, intensywny aromat. KOMES BARLEY WINE to styl piwa o bardzo bogatym i intensywnym aromacie słodowym oraz złożonym smaku, w którym słodowa słodycz idealnie łączy się z dobrze zdefiniowaną, ale nienachalną goryczką. Dzięki wysokiej zawartości ekstraktu KOMES Barley Wine z Browaru Fortuna ma właściwości rozgrzewające i ciemną, bursztynowo-miedzianą barwę. Amerykańskie odmiany chmielu wzbogaciły smak i aromat piwa. Nagrodzony srebrnym medalem podczas European Beer Star w 2018 roku w Bawarii, najbardziej prestiżowego konkursu piwnego w Europie.

 

KOMES PORTER BAŁTYCKI PŁATKI DĘBOWE dąb leżakowany, 9% alk./obj. To ciemne piwo dolnej fermentacji. Zawdzięcza swój złożony i bogaty profil palonym słodom, a także leżakowaniu z płatkami francuskiego dębu. Aromat i smak piwa łączy nuty czekoladowo-kawowe z szlachetnymi akcentami drzewnymi. Płatki dębowe ? wytwarzane z szlachetnych odmian francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie. Dodane w fazie leżakowania nadają Porterowi Bałtyckiemu unikalnego charakteru.

 

KOMES PORTER MALINOWY Lager 8,5% alk./obj ., to ciemne piwo dolnej fermentacji uwarzone z dodatkiem soku owocowego. Leżakowane z wanilią ?Bourbon? z Madagaskaru, a także indyjskimi papryczkami chili. W aromacie i smaku odnajdziemy nuty czekoladowe oraz słodycz maliny i wanilii przełamane papryczek chili. Dzięki dodatkowi soku malinowego oraz leżakowaniu z egzotycznymi dodatkami piwo zyskało nowego wymiaru.

 

KOMES IMPERIAL STOUT, 12% alk./obj.,  to bogate w smak, aromatyczne i złożone ciemne piwo górnej fermentacji. Specjalność doceniana przez miłośników piwa na całym świecie. Zdecydowane palone nuty, charakterystyczne dla tego stylu, pochodzą z palonego jęczmienia. Nuty kawy, czekolady i suszonych śliwek są zrównoważone wyraźną goryczką. Dodatek słodu żytniego podkreśla body i aksamitny charakter Imperial Stout.

 

KOMES POTRÓJNY, Belgian Strong Ale Style 9% alk./obj. ,piwo refermentowane w butelce. To mocne piwo górnej fermentacji o złocistej barwie, chmielone w otwartych kadziach odmianą chmielu Golding. Ten tradycyjny styl ewoluował od początku XVI wieku, kiedy to rozwinęła się technologia otrzymywania słodów jasnych używanych do jego produkcji. W tym czasie narodziły się piwa jasne górnej fermentacji. Piwo to cieszy podniebienie mocno słodowym, soczystym smakiem i wyrazistym chmielowym aromatem. Kluczowym elementem powolnego dojrzewania smaku Komes Belgian Strong Ale Style jest tradycyjna, pracochłonna metoda ponownej fermentacji w butelce.

 

KOMES POCZWÓRNY, 10% alk./obj., piwo ciemne refermentowane w butelce. Komes Poczwórny Bursztynowy skierowany do piwoszy, którzy cenią autentyczne i naturalnie warzone piwa. To ciemny, mocny trunek górnej fermentacji, specjalnie chmielony na zimno dwoma chmielami aromatycznymi: Styrian Golding i Kent Golding. Swoją bursztynową barwę zawdzięcza prażonemu słodowi przygotowywanemu w Browarze Fortuna zgodnie z ponad stuletnią rzemieślniczą tradycją browaru. Trunek jest warzony naturalnie, w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych. Bukiet i smak tego piwa będzie zmieniał się z czasem, aż do momentu jego otwarcia. Piwo to, inaczej niż popularne piwa ?jasne pełne?, także nadaje się do długiego leżakowania. Jest to wynikiem użycia pracochłonnej, naturalnej metody powtórnej fermentacji w butelce. Na koniec przed zakapslowaniem dodaliśmy ponownie drożdże, które fermentując w butelce sprawiają, że piwo będzie zmieniało swój charakter na przestrzeni 18 miesięcy.

 

KOMES IMPERIALNA IPA, 7% alk./obj., chmielone na zimno odmianami Azacca?, Oktawia i Cascade. Imperialna odmiana lndia Pale Ale powstała z myślą o jeszcze większej dawce piwnych doznań i szybko zdobyła uznanie miłośników chmielu. Również Komes Imperial IPA jest obficie chmielony kompozycją amerykańskich odmian aromatycznych i polskiego, nowofalowego chmielu Oktawia. Piwo ma jasno-złotą barwę i jest mgliste ? m.in. dzięki chmieleniu na zimno i dodatkowi płatków owsianych.

W aromacie można wyczuć nutę mango, białych owoców i cytrusów. W smaku dobrze wyczuwalną goryczkę kontruje wyważony, słodowy profil piwa. Płatki owsiane dają wrażenie gładkości, a alkohol przyjemnie rozgrzewa.

 

Szczegóły
Sponsor: Browary