Partnerzy i Sponsorzy

Prost

Browar Prost to rodzinny browar restauracyjny, który pojawił się jako jeden z pierwszych na kraftowej mapie Wrocławia ? stolicy Dolnego Śląska. Jest on owocem pasji do dobrego, kraftowego piwa. Założyciele Browaru Prost – Ryszard i Bożena Pachura zwiedzili wiele europejskich browarów i na podstawie obserwacji oraz zdobytych doświadczeń postanowili spełnić swoje marzenie. Założyli własny browar, w którym z zamiłowaniem warzą rzemieślnicze piwo. W ofercie znajdziemy piwa nowofalowe, ale również klasykę niemieckiego piwowarstwa, od której fascynacja piwem właścicieli się zaczęła. Właśnie stąd wzięła się nazwa browaru. Po niemiecku ?Prost? oznacza ?na zdrowie?.

Piwa rzemieślnicze, które znajdziecie w ofercie to autorskie interpretacje piwnej klasyki oraz nowofalowe propozycje. W Prost warzy się takie style jak: Pils, Hefe-Weizen, Lager. Nie brakuje także piw nowofalowych: American Pale Ale, American Pils, Milkshake IPA, Pastry Sour, Fruit Ale, Bitter. W browarze cyklicznie odbywają się premiery nowych piw, podczas których piwowar Piotr Świerzko przedstawia nowe piwo, odpowiada na pytania gości i zachęca do wspólnej degustacji piwa.

Warzelnia znajduje się w sali restauracyjnej. Przestrzeń rozlewniczo-magazynowa zaraz obok. Jednak Browar Prost to nie tylko producent rzemieślniczego piwa. Szczycą się również kuchnią, w której bazuje się na lokalnych składnikach, tradycyjnych recepturach z autorskim twistem. Dominują tu smaki kuchni bawarskiej i wielkopolskiej ? regionów szczególnie bliskich właścicielom. Serwują dania oraz przekąski idealnie dopełniające smak piw kraftowych.

W klimatycznym wnętrzu Browaru organizowane są także liczne przyjęcia okolicznościowe, imprezy firmowe czy konferencje i szkolenia. Na specjalne okazje przygotowano również zestawy prezentowe, które można wręczyć pracownikom, klientom, kontrahentom, znajomym i bliskim. Piwa kraftowe, oryginalne koszulki i skarpetki, szkło do piwa oraz inne akcesoria stanowią świetny pomysł na upominek nie tylko dla fanów piwnego kraftu. Przypadną do gustu każdego, kto ceni rzemieślnicze, lokalne wyroby.

Wyjątkowe wnętrze, unoszący się w restauracji zapach brzeczki, wyborna kuchnia i zaangażowana ekipa tworzą Browar Prost. W każdą niedzielę można wziąć udział w zwiedzaniu Browaru, podczas którego prezentowane są tajniki sztuki warzelniczej. Uczestnicy zapraszani są również do degustacji wybranych kraftów.

 

APA ? jasne piwo górnej fermentacji, do uwarzenia którego użyliśmy sporej dawki amerykańskich odmian chmieli. Wyczuwalne są w nim aromaty kwiatowe, cytrusowe oraz owocowe. Połączenie ciasteczkowego, słodowego smaku wraz z wyraźną, ale nieprzesadzoną goryczką dodaje temu piwu pijalności, a mała ilość alkoholu sprawia, że jest lekkie w odbiorze.

GOLD – ciemnozłote piwo dolnej fermentacji z bogatą słodowością, pochodzącą zarówno od słodu pilzneńskiego, stanowiącego bazę w tym piwie, jak i słodów ciemniejszych: monachijskiego oraz karmelowego. Ich dodatek sprawia, że w smaku można wyczuć większą słodycz i pełnię, co różni to piwo od klasycznego niemieckiego ?Marzena?.

Milkshake IPA z mango – jasne piwo górnej fermentacji, które dzięki użyciu nowofalowego chmielu Mosaic, owoców mango oraz laktozy, przypomina w zapachu i smaku owocowego shake?a. Słodki, tropikalny smak w połączeniu z gładką kremowością uzyskaną przez dodatek płatków owsianych sprawia, że piwo jest wyjątkowo pijalne. Całość tworzy multiwitaminowy koktajl.

Szczegóły
Sponsor: Browary