18 International Oktoberfest we Wrocławiu odbył się 9 września na terenie Wrocław Golf Club, przyciągając blisko 800 gości

18 International Oktoberfest we Wrocławiu odbył się 9 września na terenie Wrocław Golf Club, przyciągając około 800 gości. To wydarzenie networkingowe, największe w dolnośląskim kalendarzu, zostało zorganizowane przez cztery izby gospodarcze ? Brytyjsko-Polską Izbę Handlową, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, Amerykańską Izbę Handlową w Polsce oraz Skandynawsko-Polską Izbę Handlową.

IO2022 został zorganizowany zgodnie z przepisami sanitarnymi na świeżym powietrzu na jednym z najpiękniejszych pól golfowych w Polsce, niecałe 8km od centrum Wrocławia. Tradycja spotkań przy piwie w stolicy Dolnego Śląska została zaczerpnięta ze słynnego na całym świecie bawarskiego festiwalu piwa Oktoberfest, obchodzonego od wieków w Monachium.

Celem tego ogromnego wydarzenia networkingowego jest umożliwienie spotkania wyższej kadrze zarządzającej z firm członkowskich izb, ich klientów, partnerów biznesowych oraz innych firm związanych z Dolnym Śląskiem. W wydarzeniu biorą udział także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, władz lokalnych i regionalnych liderów opinii.

Jak przystało na tradycyjny Oktoberfest, piwo było głównym tematem tej okazji, a aż 14 browarów miało swoje stoiska, rozlewając hektolitry piwa dla zachwyconych gości. W tym roku dominowały doskonałe regionalne browary rzemieślnicze wystawiające swoje najlepsze piwa typu ale, lagery, stout i portery w wielu różnych stylach. Piwom towarzyszyły tradycyjne potrawy środkowoeuropejskie ? nie tylko te na bazie wieprzowiny, ale także wegańskie i wegetariańskie alternatywy.

Spotkanie zostało otwarte muzycznie przez młody wrocławski i obiecujący zespół jazzowy The Swanlings. Niespodzianką wieczoru był występ śląskiej artystki Andrei Rischka przyjęty ogromnymi brawami i entuzjazmem przez publiczność. Muzykę na żywo dostarczyła Orkiestra MM Systemy z Opola grająca typowe szlagiery piwnego festiwalu z Monachium. Wydarzenie zostało zamknięte świetnym występem zespołu Gentelmen?s Jazz i wokalisty Tomasza Krajewskiego.