LSSE Platynowym Sponsorem IO2024!

Rozwijaj swój biznes przy wsparciu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. działa w województwie dolnośląskim, jednym
z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w kraju. LSSE dziś to blisko 100 inwestorów z całego świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych, ponad 12 mld zł inwestycji i ponad 20 tys. miejsc pracy.

Na Dolnym Śląsku powstają parki przemysłowe

LSSE S.A. tworzy w regionie trzy parki przemysłowe. Park Przemysłowy Miękinia-Środa Śląska będzie jednym z największych w Polsce i zajmie docelowo ponad 400 ha. Zgromadzi firmy, centra biznesowe, a także placówki naukowo-badawcze, wspierające rozwój nowych technologii i przedsiębiorczości. Położenie bezpośrednio przy drodze krajowej nr 94, w zasięgu  aglomeracji wrocławskiej zapewnia ogromną atrakcyjność inwestycyjną. Dodatkowym atutem jest niewielka odległość do międzynarodowego portu lotniczego Wrocław.

Obecnie obszar jest uzbrajany w niezbędną infrastrukturę techniczną. Za makroniwelację terenu odpowiada Budimex S.A., a kompleksowy nadzór inwestorski nad realizacją robót budowlanych pełni ADC Sp. z o.o.

Tereny wokół tworzonego Parku Przemysłowego Miękinia-Środa Śląska już docenili globalni inwestorzy, których plany inwestycyjne są także szansą rozwoju dla małych przedsiębiorców. W pobliskiej miejscowości Święte, na 30-hektarowym terenie legnickiej strefy w 2023 r. otwarto najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo w Europie. Docelowo Fabryka zatrudni 450 nowych pracowników. Ta ponad miliardowa inwestycja jest realizowana etapami do 2025 roku.

Podobne nowoczesne parki przemysłowe LSSE S.A. buduje w Głogowie i Lubinie. Łączna powierzchnia przeznaczona na te inwestycje wynosi ponad 1000 ha (Głogów – 330 ha, Lubin – 400 ha, Miękinia-Środa Śląska – 400 ha). Poza obszarami inwestycyjnymi dostępnymi w ramach parków przemysłowych, LSSE S.A. oferuje aktualnie atrakcyjne tereny na sprzedaż w: Legnickim Polu, Prochowicach, Okmianach (pow. legnicki) oraz Złotoryi (pow. złotoryjski).

LSSE S.A. z kompleksową ofertą dla lokalnych przedsiębiorstw

Polski system wspierania inwestycji oraz warunki pomocy publicznej są uznawane obecnie za jedne z najbardziej korzystnych w Unii Europejskiej. Od 2018 r. funkcjonuje Polska Strefa Inwestycji (PSI), która stanowi kolejny impuls rozwojowy dla inwestorów. Polska Strefa Inwestycji to instrument wsparcia, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie ulgi podatkowej na realizację nowej inwestycji. Można z niej skorzystać na terenie całej Polski, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

W ciągu ponad 5 lat funkcjonowania, PSI przyciągała inwestorów z całego świata, ale tym, co – zdaniem ekspertów – najbardziej liczy się w napędzaniu krajowej gospodarki, jest dynamiczny rozwój polskich, lokalnych firm.

LSSE S.A. realizuje zadania PSI poprzez udzielanie decyzji o wsparciu, która uprawnia przedsiębiorcę do zwolnienia z podatku dochodowego w wysokości od 25% do 45% wydatków inwestycyjnych. Decyzje
o wsparciu oferowane są różnorodnym inwestorom – od globalnych koncernów aż do mikroprzedsiębiorców. Wsparcie jest udzielane na prowadzenie większości działalności produkcyjnych i usługowych na rzecz produkcji, a także z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu.

Aby jeszcze dynamiczniej rozwijać region, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. przygotowuje obszary inwestycyjne oraz angażuje się w budowę kompleksowych parków przemysłowych dostępnych dla każdego przedsiębiorcy. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami Departamentu Obsługi Przedsiębiorców LSSE S.A., którzy szczegółowo przybliżą ofertę współpracy.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w kraju. Spółka z sukcesem realizuje nową strategię otwarcia na innowacje i nowoczesne technologie. LSSE dziś to blisko 100 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych, ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.