Partnerzy i Sponsorzy

GKN Automotive

GKN Automotive – Wiodący na świecie dostawca układów napędowych

GKN jest korporacją o niezwykłym rodowodzie. To ponad 260 lat historii firmy, która powstała podczas rewolucji przemysłowej. To koleje losu ludzi z pasją, którzy ją tworzyli i od których nazwisk powstał skrót GKN (Guest, Keen and Nettlefolds). To opowieść o zmianach i innowacjach związanych z narodzinami kolei, wynalezieniem samochodu, rozwojem lotów w kosmos. To historia o tym, jak mała huta żelaza w Południowej Walii stała się globalnym gigantem układów przeniesienia napędu i pionierem w dziedzinie elektrycznych układów napędowych. Firma ma 47 zakładów w 19 krajach na terenie całej Europy, w obu Amerykach, Japonii, Chinach, Indiach, Malezji i Tajlandii. Od 1996 roku z siedzibą także w Polsce. Przez lata firma wielokrotnie zmieniała swój kształt i kierunek działania, ale zawsze utrzymywała swoje miejsce w czołówce inżynierii.

GKN Driveline Polska
24 lata temu GKN zdecydował się otworzyć jeden ze swoich oddziałów Driveline w naszym kraju. Początkowo produkcja odbywała się w wynajmowanych budynkach, ale wraz z rozwojem rynku motoryzacyjnego firma zaczęła szukać miejsca na nową lokalizację. 13 lipca 1999 r., otwarto pierwszy polski zakład GKN w Oleśnicy (30 km od Wrocławia). GKN Driveline Polska zajmuje się produkcją półosi, wałów napędowych oraz komponentów niezbędnych do ich wytworzenia. To także lokalizacja jednego z 6 na świecie centrum inżynieryjnego GKN. Fabryka jest jedną z największych i najnowocześniejszych w regionie. W chwili obecnej GKN w Polsce zatrudnia blisko 1600 osób. Nasz park maszynowy to ponad 800 maszyn a obroty roczne to blisko 700 milionów EURO. Historia GKN w Polsce to efekt pracy otwartych i wizjonerskich liderów, których marzenia i plany wykraczały poza zwykłe oczekiwania, zarządu GKN, który dostrzegł potencjał Polski i postanowił tu zainwestować, a także ludzi i instytucji, którzy wielokrotnie nas wspierali (szczególne podziękowania dla Ambasady Brytyjskiej w Polsce, British-Polish Chamber of Commerce i władz samorządowych).

Potencjał ludzki
Siła GKN zawsze opierała się na zaangażowaniu jej pracowników. Bez nich nasze marzenia nie mogłyby się spełnić. W GKN pracownicy nie są ograniczani w rozwoju swoich ścieżek kariery przez ich obecną rolę, a firma zachęca pracowników do dążenia do awansu i samodoskonalenia. Doświadczenie zawodowe, wiedza i zaangażowanie w pracę to trzy kryteria, które otwierają drzwi do nowych możliwości. GKN nie tylko wierzy w sens rozwoju obecnych pracowników, ale także podejmuje działania mające na celu wyszkolenie nowej kadry specjalistów. Firma zapewnia możliwość odbycia praktyk dla studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy często wracają po ukończeniu studiów i otrzymują tu zatrudnienie. Ta relacja jest korzystna dla obu stron – GKN pozyskuje pracowników przeszkolonych do swoich potrzeb, a uczelnia ma miejsca na praktyki i kontakty z biznesem. GKN współpracuje także ze szkołami zawodowymi. Kształcenie zawodowe jest postrzegane przez przemysł wytwórczy w Polsce jako coraz ważniejsze w przyszłości.

Globalny partner branży motoryzacyjnej
GKN od lat jest jedną z wiodących na świecie firm technologicznych i inżynieryjnych – kluczowym dostawcą komponentów do większości marek samochodów osobowych. Jesteśmy nowoczesną firmą o wyjątkowej reputacji w zakresie innowacji i jakości – GKN jest jedyną firmą spoza Japonii, która trzykrotnie została uznana za najlepszego dostawcę Toyoty. Przez stulecia firma GKN przechodziła przez różne etapy i różne zmiany. Nigdy nie bała się innowacji. Zawsze potrafiła je wykorzystać. Dlatego po tylu latach nadal zajmuje wyjątkowe miejsce w historii przemysłu. I ma znaczący wpływ na jego przyszłość. Jesteśmy firmą, która wprawia w ruch koła setek milionów samochodów. Firmą, która wprawia świat w ruch.

Szczegóły
Sponsor: Sponsorzy Brązowi