Partnerzy i Sponsorzy

Winnica Silensi

Winnica Silensi położona w miejscowości Wojnarowice, u stóp góry Ślęży (łac.Silensi) została założona – ku chwale Stwórcy oraz pożytkowi i radości Ludzi – w 2015 roku przez 2.pokolenie rodziny Stefańskich.

Projekt stworzony z szacunku do wielokulturowej historii tych ziem i jej mieszkańców. Jest mostem łączącym pokolenia, Rodzinę, Przyjaciół i wszystkich miłośników natury, prostoty i wina na drodze od pędu winorośli do napoju bogów.

Na przestrzeni ponad jednego hektara rozpoczynającego się Przedgórza Sudeckiego, z zachowaniem balansu oraz zrównoważonego rozwoju, uprawiane są odmiany winorośli właściwej: Riesling, Pinot Noir, Pinot Blanc, Savignion Blanc, Cabernet Sauvignion i Gewürztraminer. Są one podstawą tworzonych na miejscu naturalnych win białych, różowych i czerwonych, w minimalistycznej winiarni zorganizowanej w kontenerach morskich, które otrzymały tutaj drugie życie.

Wystarczy zaledwie 20 minut jazdy od Wrocławia: by trafić do miejsca przyjaznego rodzinom, zwierzętom, kamperom oraz spotkaniom w plenerze by cieszyć się naturą i przestrzenią z niezapomnianym widokiem na Ślężę i Sudety ? by poznać zespół Silensi tworzący wyjątkową atmosferę i szlachetne wina.

Szczegóły
Sponsor: Sponsorzy Produktu, Fundatorzy Nagród Oktogame