Poznaj Platynowego Sponsora Dr.Schumacher – biznes społecznie odpowiedzialny!

Dr. Schumacher – biznes społecznie odpowiedzialny

W odpowiedzialnym biznesie chodzi nie tylko o to, aby zarabiać pieniądze, ale także aby dawać coś więcej –  pracownikom, lokalnej społeczności, środowisku. W Dr. Schumacher doskonale to rozumiemy, dlatego dużą wagę przykładamy do społecznej odpowiedzialności.

W Dr. Schumacher realizujemy liczne inicjatywy z zakresu szeroko rozumianej społecznej odpowiedzialności. Wymienimy tylko te najbardziej istotne.

Firma jest  aktywna w zakresie sponsoringu sportu. Wspiera sport dziecięcy finansując zakup koszulek dla drużyn młodzieżowych lokalnego klubu Łużyce Lubań. Pomaga także młodym adeptom kolarstwa z Kwisy Lubań. Ma to duże znaczenie w kontekście budowania więzi z lokalną społecznością.

Na polu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz pożytku publicznego Dr. Schumacher również mamy się czym pochwalić. Wspieramy między innymi Schronisko Brata Alberta, Domy Samotnej Matki. Współfinansujemy tak zwane „Pokoje Życzliwości” w dolnośląskich szpitalach. Pomagamy organizacjom charytatywnym z terenu powiatu lubańskiego i nie tylko. Aktywnie wspieramy organizacje niosące pomoc Ukraińcom, wysyłając do kraju objętego wojną chusteczki nawilżane.

W Dr. Schumacher dbamy też o środowisko.  Na terenie naszej firmy prowadzimy selektywną zbiórkę odpadów. Oddajemy makulaturę do recyklingu, zrezygnowaliśmy z plastikowych butelek z wodą mineralną, mamy własną oczyszczalnię ścieków. Angażujemy się w akcje sadzenia lasów, dzięki czemu wpływamy na redukcję śladu węglowego, a dzięki współpracy w tym zakresie z lokalnymi placówkami oświatowymi propagujemy wiedzę z zakresu ekologii budując proekologiczne wzorce zachowań wśród młodzieży.

Naszym największym skarbem są nasi Pracownicy. To ludzie pełni inwencji, odpowiedzialni i bardzo zaangażowani, sumienni, wrażliwi i mają wielkie serca. Jak mało kto potrafią się zmobilizować, gdy trzeba komuś pomóc. Za dowód na to, że tak jest niech posłuży informacja o tym, że dwa lata temu, trójka najaktywniejszych w naszym wyzwaniu RakReaton solidarnie zdecydowała, aby zrezygnować z przysługujących im nagród za zajęcie miejsc na podium naszej firmowej rywalizacji na rzecz dofinansowania zakupu trzech dystrybutorów na wodę dla SP 2 w Lubaniu.

No cóż, praca w firmie społecznie odpowiedzialnej zobowiązuje.