Partnerzy i Sponsorzy

Browar Kormoran

Miodne

Miodne to ciemne piwo z naturalnym, lokalnym miodem. To wyjątkowa kompozycja. Bogaty kawowo-czekoladowy smak piwa z delikatnym chmielowym finiszem uzupełniliśmy o aksamitność, delikatność i nienachalną słodycz wielokwiatowego miodu.  Z dumą też wspominamy, że wykorzystujemy jedynie najlepszy, lokalny miód, bezpośrednio od pszczelarzy, których bartnicze tradycje rodzinne sięgają początku XX wieku.

Piwo szybko zyskało grono zagorzałych wielbicieli – szczególnie wśród płci pięknej – a obiegowe opinie świadczą o tym, że jest to prawdopodobnie najlepsze ciemne piwo miodowe w Polsce.

Nalej do kufla ten brązowo-rubinowy trunek a oczarują Cię uwalniające się spod beżowej czapy piany aromaty naturalnego miodu, harmonijnie połączone z palonymi słodami. To dopiero zapowiedź tego co czeka na Ciebie pod pianą…

Gatunek piwa: ciemne

Zawartość alkoholu: 5,7% obj.

Ekstrakt: 16,1% wag.

Barwa: ciemno bursztynowa

 

Kormoran Jasny

Cechą, która decyduje o wyjątkowości tego piwa jest jego chmielowość. Przy komponowaniu jego smaku skupiliśmy się na klasycznych europejskich, kontynentalnych odmianach chmielu. Użyliśmy ich aż pięć. Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla oraz wybitnie aromatyczny Lubelski. Doznania jakie możemy doświadczyć dzięki najlepszym polskim chmielom wzbogaciliśmy dodając najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: Żatecki pochodzący z Czech i niemiecki Tettnanger. Wszystko to składa się w niepowtarzalny aromat i smak piwa delikatnie uzupełniony subtelnym biszkoptowym posmakiem.

Gatunek piwa: jasne

Zawartość alkoholu: 4,9% obj.

Ekstrakt: 12,5% wag.

Barwa: złocista

 

Śliwka w Piwie

Jeżeli owoce stosowane do produkcji tego piwa miałyby znajdować się w butelce to w każdej z nich byłoby co najmniej 9 śliwek odmian: Węgierka Łowicka, Węgierka i Mirabelka.

Podobnie jak w innych piwach z owocami sekretem Śliwki w Piwie jest naturalny sok z odpowiednio dobranych, tradycyjnych odmian śliwek i czas leżakowania piwa z owocami. Oba te czynniki składają się na zaskakująco bogaty smak i doskonałą kompozycję.

Otwórz butelkę i poczuj cały bukiet naturalnych, świeżych owoców zanurzonych w piwie. Napełnij szkło i zerknij na świat przez intensywny, herbaciany kolor… a potem spróbuj! Poczujesz orzeźwiającą, delikatną kwaskowość wśród słodyczy dojrzałych śliwek. Wszystko osadzone w słodowej bazie piwa z delikatną nutą chmielowej goryczki w tle. 

Gatunek piwa: Piwo o smaku śliwkowym

Zawartość alkoholu: 4,4% obj.

Ekstrakt: 14,5% wag.

Barwa: bursztynowa

 

Świeże Pasteryzowane

Mieszkańcy naszego regionu emigrując do Zagłębia Ruhry stworzyli piwa dortmundzkie. Ich smak wywieźli z rodzinnych stron. Piwo Świeże jest właśnie takim piwem – lekko słodkawym i jasnym. Piwo po procesie warzenia i fermentacji jest długo lagero- wane (leżakowane w zbiorniku w temperaturze bliskiej 0°C). Wszystko to składa się na delikatny smak, słodowo-chmielowy bukiet, wysoką klarowność i odpowiednie nasycenie dwutlenkiem węgla. Aby uzyskać piwo o powtarzalnym smaku w czasie filtracji miesza się piwa z różnych leżaków – piwowar próbuje i tak dobiera proporcje aby było zawsze tak samo doskonałe. Świeże przez swą wysoką pijalność jest doskonałym zwieńczeniem dnia po ciężkiej pracy.

Decyzja o spasteryzowaniu „Świeżego” to nie tylko wynik odpowiedzialności, za wszystkie ogniwa naszej „piwnej opowieści”, ale efekt wielu narad, badań i doświadczeń. Dzięki spasteryzowaniu „Świeże” zyska termin przydatności do spożycia wynoszący 6 miesięcy, a jednocześnie zachowa swój łagodny, słodowy smak, który tak wielu lubi…

W Browarze Kormoran stosujemy pasteryzację tunelową. Oznacza to, że piwo w wersji niepasteryzowanej trafia do butelek, a następnie zamknięte butelki „Świeżego” spryskiwane są gorącą wodą, która nie tylko stabilizuje piwo, ale jeszcze raz sterylizuje każdą z butelek. Piszemy Państwu o sposobie pasteryzacji nie tylko po to, aby opisać jak przebiega, ale pokazać także to, że pasteryzacja w tunelu jest bardzo łagodną formą stabilizacji piwa. Nasze piwa nie są pasteryzowane „w przepływie”, gdy piwo jest poddawane bardzo wysoki temperaturom zanim trafi do butelki. My pasteryzując w tunelu chcemy tylko stworzyć warunki, w których zachowując smak piwo zyska stabilność do ostatniego dnia daty…

Gatunek piwa: Lager jasny
• Zawartość alkoholu: 6,2%
• Barwa: Słomkowo-złocista

 

Witbier 

to piwo o przyjemnym, lekkim, zbożowym aromacie z wyraźnie zaznaczonymi aromatami ziół – zwłaszcza kolendry oraz skórki pomarańczy. Aromaty mimo swej intensywności dobrze się komponują. Piwo jest bladożółte, przez użycie niesłodowanej pszenicy – mętne. Opalizując w szkle sprawia wrażenie faktycznie białego (jego nazwa bierre blanche znaczy piwo białe). Piana witbiera jest biała, kremowa i długo się utrzymuje. Smak piwa jest zbożowy przyjemnie kwaskowy, z wyraźną słodyczą akcentowaną przez skórkę cytrusową i kolendrę. Od razu czuć, że to piwo z rodziny piw pszenicznych, choć ziołowo-cytrusowa nuta dodaje nieco egzotyczności. Wszystko to dobrze zbalansowane składa się w smak lata. Goryczka chmielowa podobna do hefeweizen nie powinna wpływać na orzeźwiające aromaty owoców i przypraw, nie powinna też zalegać. Piwo jest dość mocno nagazowane, co w połączeniu z jego charakterem sprawia wielkie orzeźwienie. Mimo lekkości jest treściwe, ale nie oblepiające.

Gatunek piwa: Witiber

Zawartość alkoholu: 4,6% obj.
Ekstrakt: 12,5% wag

 

Podpiwek Warmiński

Podpiwek Warmiński jest doskonałym orzeźwiającym napojem, zawiera witaminy i minerały. Doskonale gasi pragnienie, uzupełnia mikro i makroelementy, dostarcza energii. Doskonały po wysiłku fizycznym, dla poprawienia nastroju i samopoczucia. Nasz podpiwek powstaje w procesie identycznym jak nasze piwa. Jedyną różnicą jest fermentacja zatrzymywana, by drożdże nie wytworzyły więcej niż 0.5% alkoholu.

Podpiwek był ulubionym napojem w upalne letnie dni. Najlepszą rekomendacją niech będzie cytat z książki Edwarda Cyfusa „Moja Warmia”„Osobiście polecam poszukać w sklepach gotowy podpiwek produkowany przez olsztyński browar „Kormoran”. Smakuje tak, jak przyrządzała go moja óma, mama czy ciotki”.

Gatunek piwa: napój słodowy

Zawartość alkoholu: do 0,5% obj.

Ekstrakt: 12,5% wag.

Barwa: ciemno-wiśniowo-brązowa

 

Radler Gorzka Pomarańcza

Eksplozja owocowego orzeźwienia z nutą tradycyjnego piwa z Browaru Kormoran. Tym razem lont owocowej bomby przyczepiliśmy do pomarańczy. Efekt? Piorunujący!…ale nie mąci umysłu. Radler odświeża bąbelkami i kusi aromatem…

Kormoran Radler Gorzka Pomarańcza to produkt bezalkoholowy, w którym duża ilość naturalnego soku łączy się piwnymi cechami! Do naszego radlera nie dodajemy cukru, ani wzmacniaczy smaku. Natomiast odrobina himalajskiej soli podnosi jego pełnię i izotoniczne cechy. Tylko dobro i natura!… jak na browar z Warmii i Mazur przystało!

Gatunek piwa: radler

Zawartość alkoholu: poniżej 0,5% obj.

Barwa: pomarańczowa, opalizująca

 

GRUIT KOPERNIKOWSKI – piwo lawendowe bezchmielowe

Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, lawenda, jałowiec, piołun, drożdże

niefiltrowane, pasteryzowane,

ekstrakt 12,5 blg, alk. 4,9%

Rok 2023 na Warmii i Mazurach upływa pod znakiem Mikołaja Kopernika. W tym roku przypada bowiem 550. rocznica urodzin Wielkiego Astronoma i 470. rocznica Jego śmierci.

Browar Kormoran włącza się w obchody jubileuszowe specjalnym piwem inspirowanym życiorysem Mikołaja Kopernika. Piwem tym jest „Gruit Kopernikowski”. „Gruit” to piwo, w którym zamiast chmielu stosuje się mieszankę ziół i bylin i to one zapewniają piwu aromat, smak. A miano „kopernikowskiego” nadaje mu fakt, że naszą inspiracją były wydarzenia z 1538 roku, gdy kanonik warmiński Feliks Reich w zamian za zbieranie dowodów na domniemamy „romans” Kopernika z Anną Schilling przyjmował piwo, które „bardzo mocno czuć lawendą”.

My w Browarze Kormoran wychodząc od przekazu historycznego i konfrontując go z naszym piwnym rzemiosłem i piwną kreatywnością stworzyliśmy piwo, w którym za ciało odpowiadają słody jęczmienne i pszeniczne, a za aromat i smak odpowiada mieszanka ziół składająca się z piołunu, jałowca, a przede wszystkim z kwiatostanów lawendy.

Dzięki temu piwo jest bardzo lekkie i pijalne, a niesamowita i niespotykana mieszanka ziół czyni je tak niespotykanym, jak wyjątkowym przeżyciem organoleptycznym….

Po raz pierwszy Gruit Kopernikowski uwarzony został w 2013 roku i wywołał niemałe zamieszanie na rynku. Równie duże zainteresowanie budził w branży w roku 2023. Liczymy na to, że oferując je co dziesięć lat będziemy mogli opowiadać piękną historię, w której łączy się wyjątkowe piwo i postacią jednego z najsłynniejszych Warmiaków!

 

Szczegóły
Sponsor: Browary